Elektroonikaring

Esmaspäeviti kell 15:00 – 17:00 Aeg-Ruumis Nelgi 13, Tartu. Rohkem infot aadressil aegruum@ntm.ee

Elektroonikaring sobib igas vanuses noortele, läheneme igaühele personaalselt sõltuvalt tema võimekusest ja eelnevaist oskustest.

Loodus -ja keskond

Kolmapäeval kell 15:00 – 17:00 Aeg-Ruumis Nelgi 13, Tartu. Rohkem infot aadressil aegruum@ntm.ee

Noored saavad ülevaate looduse ja üldiselt meie keskkonna vajalikkusest. Räägime prügi sorteerimise olulisusest ja kuidas seda teha. Käime erinevates looduskaunites kohtades ja aitame kaasa ümbruse korrashoiule. Loomad on osa meie keskkonnast, kes vajavad samasugust hoolt ja tuge, nagu meie ise. Räägime metslooma ja kodulooma toitmise erinevustest ja külastame loomade varjupaikasid. Oleme hoolivad ennast ümbritseva suhtes ja oskame märgata ning vajadusel aidata.

Kokandusring

Neljapäeviti kell 15:00 – 17:00  ja  17:00 – 19:00, Aeg-Ruumis Nelgi 13, Tartu. Rohkem infot aegruum@ntm.ee

Ring sobib igas vanuses noortele, kellel on huvi toidu valmistamise vastu.

Kokandusringi üks mõte on rahvusliku traditsiooni elushoidmine ja emade-vanaemade põlvkonna töövõtete ja tegevuste tutvustamine. Samuti vaatame ka toidu olulisust ja tervislikku poolt.

Noortelel on oma kätega on võimalik valmis teha maitsvaid hõrgutisi ja tutvuda erinevate kultuuride maitseelamustega. Õpetame ka toidu käitlemist ja hügeeni olulisust köögis.

Loovusring “Kunstiline Disain”

Teisipäeviti  kella 15:00 – 17:00 Aeg-Ruumis Nelgi 13, Tartu. Rohkem infot aegruum@ntm.ee

Loovusring sobib igas vanuses noortele.

Disaini ringis saavad lapsed tutvuda maalimise, joonistamise ja teiste silmaning kätt arendavate tegevuste kaudu ka disainimaailma võimalustega.Lõbusate kunstitegemiste kaudu õpitakse tundma maalimise-joonistamise tehnikaid, kompositsiooni ja värvusõpetust. Luues erinevaid faktuure, kollaaže ning pindasid valmivad sageli fantaasiarikkad mitmemõõtmelised teosed.

Mängudeõhtu 16-26.a.

Esmaspäeviti  kella 19:00 – 22:00 Aeg-Ruumis Nelgi 13, Tartu. Rohkem infot aegruum@ntm.ee

 

Noorteõhtud 18-26.a.

Reedeti kella 19:00 Aeg-Ruumis Nelgi 13, Tartu. Rohkem infot aegruum@ntm.ee

 

Seiklusring

Kolmapäeviti kell 16:00 – 19:00 Lähte, Tartumaa. Välitegevused kord kuus nädalavahetustel vastavalt kokkuleppele. Rohkem infot: seiklus@ntm.ee

Seiklusring sobib noortele alates 12. eluaastast.

Ringi töös järgime seikluskasvatuse põhimõtteid. Iga seiklus algab planeerimise ja ettevalmistusega, siis toimub põnev tegevus ning tegevustele järgneb arutelu ja õpikogemuse mõtestamine. Kindlasti matkame ja teeme palju aktiivseid välitegevusi. Soovime vähemalt kord kuus midagi eriti põnevat ette võtta. Valmistume selleks psühholoogilaselt ja mentaalselt.

….